Number of the records: 1

Jez a běhej

1. Main entry-name Jurek, Scott, 1973- (Author)
    Title statementJez a běhej : moje nečekaná cesta k úspěchu na ultramaratonu / Scott Jurek společně se Stevem Friedmanem ; [z anglického originálu ... přeložili Anna Kudrnová a Jan Pipek]
    NoteObsahuje bibliografické odkazy
    AnnotationJiž téměř dvě desetiletí je Scott Jurek hvězdou a miláčkem publika v extrémně náročném, ale stále populárnějším sportu ultramaratonu. V roce 1999 jako naprosto neznámý závodník zvítězil v závodě Western States Endurance Run, stomílové trati vedoucí kalifornským pohořím Sierra Nevada. V tomto závodě zvítězil sedmkrát v řadě a stanovil při tom traťový rekord. Dvakrát vyhrál Badwater Ultramarathon, 217 km dlouhou cestu Údolím smrti. Nedávno vytvořil americký rekord v běhu na 24 hodin urazil 266 km, téměř šest a půl maratonu za jediný den. A byl jedním z elitních sportovců, kteří jeli do Mexika běhat s indiánským kmenem Tarahumarů, o čemž pojednává bestseller Zrozeni k běhu. Jurek dosáhl neuvěřitelných úspěchů, a to vše pouze při veganském stravování. Autobiografická kniha obsahuje množství fotografií a veganských receptů! Nejočekávanější běžecká kniha roku konečně v českém překladu!